Określenie, jakim jest kobieta ze zbyt wysokiej półki z pewnością może być dość mocno problematyczne (w kontekście jego poprawnego zrozumienia) i wywoływać kontrowersje. Cóż, nie ma co się dziwić, gdyż jest to swego rodzaju uprzedmiotowienie, które ma za zadanie pomóc nam ocenić, która piękna dama jest „lepsza” od innych potencjalnych kandydatek. Choć wiele osób bierze dosłownie te słowa, to powinniśmy sobie uświadomić, że jest to pojęcie subiektywne (czyli takie, jak my postrzegamy daną rzecz). Innymi słowy, każdy mężczyzna posiada całkowicie odmienny system wartości, który przekłada się na to, jaka dama przykuwa jego uwagę. Nie jest to jedna zasada, gdyż nie tylko mężczyźni oceniają kobiety, ale one same również to robią, choć z większą ilością zazdrości i nienawiści (w końcu żadna kobieta nie lubi, gdy inna dziewczyna jest od niej ładniejsza, czy mądrzejsza). W efekcie nim uznamy, że jest to kobieta ze zbyt wysokiej półki zrozummy, jak działa ten mechanizm.

Głowna zasada podrywu – wybierz mądrze swoja ofiarę

Panowie – kto z was nie lubi zdobywać? Nie da się nie zauważyć, iż jest to cecha iście męska, która wynika z naszych genów. Każdy facet to zdobywca, a to wszystko zaczęło się już na początku istnienia ludzkości, gdy zdobywał pożywienie następnie, gdy odkrywał nowe światy, czy też tworzył nowe technologie. Mamy w genach to, aby prowadzić ciągły podbój. Lubujemy się w nim i pragniemy go. Analogicznie jest w przypadku, gdy chcemy zdobyć serce pewnej damy.

Niemniej jednak każdy facet ma ograniczenia. Innymi słowy, nie rzuca się na ofiarę, której nie może zdobyć, czy też nie wyrusza w podroż, z której może nie wrócić. To prosty instynkt przetrwania, który ma chronić nasze życie i zapewnić bezpieczeństwo. To właśnie on spowodował, że powstało określenie kobieta ze zbyt wysokiej półki. Poszukując damy swojego życia, w naszej głowie rodzi się szereg koncepcji i pomysłów, które tworzą tę idealną wizję wspaniałej kobiety. Dopiero wtedy przyrównujemy potencjalne kandydatki do naszego wyobrażenia i tym samym szukamy tej jedynej idealnej. Bardzo często (o czym każdy z nas się przekonał) stykamy się z Paniami, które są inne od reszty. Z reguły mowa tutaj o dość mocnym połączeniu mądra – piękna – bogata, co w efekcie powoduje, że nie umiemy z nimi rozmawiać. Sam nieraz tak miałeś, prawda ? Wchodzisz do kawiarni, a tam siedzi ONA.

Sama jak palec, niepowtarzalnie piękna, wręcz powalająca. Przyglądasz się jej rysom twarzy, jej delikatnemu uśmiechowi, gdy zwróciła się w Twoją stronę. Wtedy TY podchodzisz i mówisz to, jaka jest…. CHWILA, Ty wcale nie podeszłaś. Jak to? Przecież jest taka idealna, ale Ty nie możesz do niej podejść, gdyż coś Cię powstrzymuję. To coś to Twoja świadomość, gdyż wiesz już, że jest to kobieta ze zbyt wysokiej półki i nie masz u niej szans. To trochę smutne, że ten sposób postrzegania powoduje, że tracisz szansę na wspaniałą miłość lub po prostu niepowtarzalny romans, lecz Ty się wycofujesz, bo tak każe Ci Twoja podświadomość. Całe to zachowanie to forma bezpieczeństwa. Sposób na to, jak nie ryzykować, nie ośmieszyć się, nie stracić swojego szacunku. Bo przecież, taka idealna kobieta na pewno ma boskiego faceta, ala macho, silny, przystojny, mający dobrą pracę, nie to, co Ty – właśnie to mówi twój umysł. Niestety prawda jest zgoła odmienna, z czego często nie jesteśmy świadomi, lecz wpierw przyjrzyjmy się temu, jak widzi to kobieta ze zbyt wysokiej półki.

Kobieta ze zbyt wysokiej półki – jej sposób widzenia

Kobiety mają w sobie coś takiego, że wiedzą, że są atrakcyjne i pociągające. Wiele się może do tego nie przyznaje, lecz zna swoja wartość i wie, że budzi powszechne zainteresowanie. W praktyce nie można spotkać brzydkich kobiet, gdyż tutaj wszystko zależy od gustu mężczyzny, przez co każda dama jest piękna i niepowtarzalna. To jest ich przewaga nad facetami – znajomość swojej wartości. W efekcie kobiety nie mają problemu z tym, by myśleć, że jakiś mężczyzna jest ponad ich oczekiwaniami. Niemniej jednak w podrywaniu cała zasada opiera się na tym, że to facet wykonuje pierwszy ruch, co przekłada się na to, że wiele pięknych kobiet jest samotnych. Przykładowa sytuacja, która spotyka wiele kobiet: wstajesz rano i jak co dzień szykujesz się (bez większego zaangażowania), by móc wyjść na miasto. Masz dzisiaj dużo czasu, więc idziesz do kawiarni poczytać książkę. Siedzisz sama przy stoliku, nieopodal okna i widzisz ogrom par, szczęśliwych, idących ze sobą za rękę i kochających się (bo miłość, aż od nich promieniuje). Ty siedzisz dalej sama, lecz nagle wchodzi ON.Kobieta ze zbyt wysokiej półki

ON jest przystojny, z lekko roztrzepanymi włosami (ewidentnie gdzieś się spieszy), uśmiechnięty. Spojrzał na ciebie i się uśmiechną (automatycznie na Twojej twarzy również zawitał uśmiech), patrzycie sobie przez chwile w oczy (Twoje serce bije coraz szybciej), a on ma już prawie wykonać jakiś gest w Twoją stronę, gdy nagle dostrzegasz ten strach w jego oczach. Taką dziwną pustkę. On się wycofuje, kupuje swoją kawę i siada gdzie indziej, praktycznie nie zwracając na ciebie uwagi. Ty siedzisz dalej sama, rozczarowana i smutna, gdyż po raz kolejny nie spotkałaś się ze swoją miłością. To właśnie tak wygląda z perspektywy kobiety. Wiele z nich cierpi, bo Ty martwisz się o jakąś dziwną wizję utraty swojej rzekomej reputacji i ośmieszenia się. Cóż ewidentnie problem leży tutaj tylko w jednym miejscu – męskiej odwadze.

By być odważnym – szlachetna sztuka uwodzenia

Odwaga to nie zdolność do rzucenie się w ogień lub pójścia na pewną śmierć (to raczej jest głupota). To umiejętność ponoszenia konsekwencji za wykonane działania. W efekcie pokazuje ona naszą odporność i zdolność do uczenia się na własnych błędach. Dlatego też Panowie, nie musicie się bać tego, że ktoś z was będzie się śmiał. To jest wasze życie, więc trzymajcie je mocno i róbcie wszystko jak najlepiej. Dzięki temu spotykając idealną dziewczynę, nawet jeśli w waszej głowie pojawi się myśl, iż jest to kobieta ze zbyt wysokiej półki, a z drugiej strony zaraz wam serce wyskoczy, gdyż jest tak piękna, to podejdźcie do niej i zagadajcie.

Wystarczy proste „cześć”, a może ono odmienić wasze życie. A co jeśli nas odrzuci? To nic się nie stanie – wy zdobędziecie nowe doświadczenie i przy kolejnej takiej sytuacji będziecie w stanie poradzić sobie o wiele lepiej. Oczywiście mówić o tym to jedno, a zrobić to, to już coś innego. Niemniej jednak nie poddawajcie się. Trzeba próbować, wyjść ze swojej strefy komfortu i wręcz na siłę zrobić coś, na co wcześniej byście się nie zdecydowali. Tylko to pozwoli wam na zdobycie dziewczyny, jaka jest idealna kobieta.

A co zrobić, gdy brak nam umiejętności ?

Oczywiście odwaga to jedno, lecz wciąż pozostaje kwestia dobrej wymowy i umiejętności zagadania do dziewczyny. Gdyż jakby nie patrzeć, można podejść do kobiety, która jest dla nas pociągająca, zacząć rozmowę (to jest najtrudniejsze), a później …? No właśnie, później pojawia się problem, gdyż wielu Panów nadal będzie się bardzo stresowało. Kobieta ze zbyt wysokiej półkiWarto więc poznać kilka technik, które mogą nam pomóc skuteczniej prowadzić rozmowę, nawet jeśli będziemy się niezwykle bardzo degenerować. Oczywiście mówimy tutaj już o zaawansowanej wiedzy, z zakresu podrywania, przez co nie jest ona tak łatwo dostępna (a to wszystko po to, by żadna dziewczyna się o tym nie dowiedziała – bo wtedy przestaną one działać).

Na szczęście ja mogę Ci pomóc, choć będzie to wymagało od Ciebie dochowania tajemnicy. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić pożegnajmy się już teraz, a Ty sam skorzystaj z tego co już się dowiedziałeś i spróbuj zagadać do swojej wybranki. Jeśli jednak chcesz wiedzieć więcej, to powiem Ci co masz zrobić. W poradniku „Jak wrócić do byłej dziewczyny” znajduje się podrozdział o komunikacji. To tam znajdziesz podstawowe informacje, jak dobrze rozmawiać z dziewczyną, a dzięki temu, jak ją zdobyć. Nie wierzysz? Cóż, sprawdź sam, na pewno nie pożałujesz, bo nic nie tracisz. Tak czy inaczej pamiętaj, nie ma czegoś takiego, jak kobieta ze zbyt wysokiej półki, to tylko Twoje ograniczenie.

 

 

Jako psycholog ewolucyjny posiadam wieloletnie doświadczenie, które z pewnością przełoży się na pomoc innym osobom. Jeżeli masz wątpliwości – zapraszam do pobrania i przetestowania naszego autorskiego poradnika.

Tagi:

One thought

  • Cześć,

    Kurde długo kazałeś Adam czekać na kolejny artykuł ! Nie rób tego więcej 🙂 Poważnie mówiąc warto było czekać, artykuł jest najwyższej klasy. Poradnik pobrałem już dawno i czekam na kolejne Twoje rewelacyjne materiały.

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

ZACZEKAJ!

Zwiększ pewność siebie ! Kilkadziesiąt tysięcy wolnych kobiet czeka aż do nich napiszesz ! Zarejestruj się za darmo już teraz ! - żadne prywatne dane nie są potrzebne !
ROZPOCZNIJ FLIRT
close-link