Młodość musi się wyszaleć, kobieta również

Zanim w ogóle temat zostanie rozwinięty należy powiedzieć sobie od razu, że każdy ma takie samo prawo do korzystania z życia, niezależnie od płci. Pomimo emancypacji i feminizmu, istnieją jednak stereotypy – a te często są krzywdzące dla kobiet. Mamy XXI wiek, a w dalszym ciągu w wielu środowiskach hołduje się podejściu, że facetom wolno wszystko, a kobiety powinny być dobrze ułożone niczym święte. Niesie to za sobą niebezpieczeństwo bycia sfrustrowanym, które dotyka obie płcie. Dlaczego ? Po pierwsze, facetom ciężko znaleźć kobietę, która – dorastając w tym trendzie – nadaje się i do łóżka, i do dzielenia z nią życia – a stąd biorą się związki i małżeństwa, które się rozpadają. Po drugie – jeśli odbierze się kobietom możliwość zasmakowania tego i owego – na pewno w pewnym momencie doświadczą one kryzysu, który może spowodować więcej szkód, niż pożytku – nie tylko dlatego, że straconych lat nie zwróci im już nikt. Szaleństwo i próbowanie nowych rzeczy wtedy, kiedy jesteśmy młodzi – według badań i psychologów – zapewnia nam bodźce, które służą nie tylko poznawaniu siebie, ale także pobudzaniu kreatywności i lepszemu rozumieniu świata. Co za tym idzie, w młodości powinniśmy czerpać z życia garściami, by potem z chęcią skupić się na stabilizacji – i dotyczy to każdego z nas.

Prawa młodości – od błędów do samozrozumienia. Jakie błędy popełnia młodość ?

Człowiek popełnia błędy całe życie – to dzięki temu nabiera doświadczenia i może się uczyć. Jakie są prawa młodości? Czy da się nadrobić stracony czas bez doświadczania frustracji ? Do czego prowadzi rezygnacja z należnych młodemu wiekowi przywilejów ? Odpowiedź na te pytania pozwoli zrozumieć, jak ważna jest młodość i wszystko, co się z nią łączy.

Jak korzystać z życia by nie żałować, że młodość nie łączyła się z przyjemnością ?

Młodzieńcze lata to czas badania granic, imprezowania i poznawania siebie. Warto wtedy poznawać nowych ludzi, miewać przygody na jedną noc i wyznaczać granice swojej seksualności. Naprawdę procentuje to w przyszłych poważniejszych związkach. Doskonałym sposobem do realizowania powyższych założeń jest skorzystanie z najlepszego w internecie Rankingu Portali Randkowych dostępnego TUTAJ. W dzisiejszych czasach nie ma prostszej metody na poznawanie innych ludzi – praktycznie wszyscy dostępni są w sieci. Minęliśmy jednak dopiero punkt wyjścia – do wyjaśnienia jest jeszcze kilka ważnych rzeczy związanych z kobietami i ich prawem do wyszumienia się.

Młodość musi popełniać błędy – do czego prawo ma każdy z nas ?

Największym błędem młodości jest przede wszystkim niekorzystanie z niej. Jak nietrudno się domyślić, dotyczy to głównie kobiet, a wynika ze sposobu wychowywania dziewczynek. Mało kto zwraca uwagę, że prowadzi to do frustracji w późniejszym życiu, kryzysów emocjonalnych i poważniejszych zaburzeń jak depresja czy załamanie nerwowe.

Jak więc widać – młodość naprawdę rządzi się swoimi prawami i powinny być one respektowane przez innych. Dziewczynka czy chłopiec wychowywani twardą ręką w końcu będą musieli odreagować to, że nigdy nie doświadczyli wolności i uroków życia – a naprawdę lepiej zrobić to w wieku lat dwudziestu kilku niż po czterdziestce – i nie chodzi tylko o to, że wtedy człowiek ma już teoretycznie mniej energii lecz o fakt, że taki kryzys prowadzi do poważniejszych konsekwencji jak rozbite rodziny bądź zaprzepaszczone kariery.

Zatem z czym tak naprawdę wiąże się młodość i jakie błędy powinien popełnić każdy z nas zważywszy na fakt, że człowiek uczy się tylko przez sytuacje, których sam doświadcza ? Uczenie się na porażkach innych brzmi pięknie, ale badania pokazują, że świadomość siły ognia ma tylko ta osoba, której zdarzyło się sparzyć. Jeśli widzieliśmy kogoś, kto wsadza palec w płomień świecy, nie zrobi to na nas takiego wrażenia jak sytuacja, kiedy sami
poparzymy sobie palce.

Błędy spełniają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka:

– służą nauce i zdobywaniu doświadczenia
– uczą podejmowania decyzji i ponoszenia ich konsekwencji
– są ważne w procesie poznawania siebie

Jak znaleźć wartościowego partnera czy partnerkę w osobie, w której wciąż tkwi tęsknota za odkrywaniem siebie i dobrą zabawą ? Prawda jest bolesna, ale to zawsze będzie musiało znaleźć ujście – a im później do tego dojdzie, tym bliżej temu do sytuacji, która przypomina zerwanie się psa z łańcucha. Porównanie kolokwialne – jednak trafne. Osoby, które wpadają w ten wir zachowują się bowiem, jakby dostały małpiego rozumu.

Dlaczego wyszumienie się w młodym wieku jest tak ważne ? Zestawienie błędów, które musi popełnić każdy z nas

Człowiek musi popełniać błędy, a młodość to najlepszy czas na poznawanie siebie i tworzenie swojego dojrzałego JA. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mają prawo zarówno do korzystania z życia, jak i do poznawania swoich uczuć i reakcji na podstawie błędnych decyzji. Jak klasyfikuje się błędy, których można doświadczyć podczas szaleństw młodości ?

Błędy młodości można sklasyfikować według poniższego schematu:

– błędy koncepcji i scenariuszy
– błędy decyzyjne
– błędy wykonawcze
– błędy ewaluacyjne

Jak w praktyce odnieść to do naszego życia ?

– błędy koncepcji i scenariuszy to decyzje podjęte na podstawie marnej znajomości swoich możliwości i preferencji – tak oto przykładna żona i matka może w wieku czterdziestu kilku lat zacząć imprezować i szukać przygodnego seksu, ponieważ młodość spędziła na obowiązkach i wychowywaniu dzieci. Dokładając do tego frustrację – katastrofa gotowa, ponieważ pierwotna koncepcja młodej dziewczyny wychodzącej za mąż dotyczyła sielanki rodzinnej, która będzie trwała aż do śmierci.

– błędy decyzyjne, wykonawcze i ewaluacyjne są potem już tylko wypadkową posiadania złych koncepcji i scenariuszy każdy z nas powinien zatem skorzystać z uroków życia w młodym wieku by poznać jego smak oraz nauczyć się zarówno euforii jak i rozczarowania. Po pierwsze – musimy znać także negatywne emocje i umieć sobie z nimi radzić, po drugie należy próbować różnych rzeczy by najnormalniej w świecie wiedzieć, co lubimy.

Łatwiej naprawić błędy młodości, niż zmierzyć się z konsekwencjami tego samego w późniejszym wieku

Badania pokazują, że lepiej popełniać błędy w młodości, ponieważ większość z nich da się odkręcić nawet jeśli czegoś żałujemy, a reszta z nich uczy nas tak dużo, że procentuje to w późniejszych latach.

Pamiętajmy, że jest niewiele rzeczy, które tracimy bezpowrotnie. Dowodem na to jest chociażby poradnik Jak wrócić do byłej dziewczyny dostępny TUTAJ – więc jeśli jest to jeden z błędów, który chciałbyś naprawić, da się to zrobić znając odpowiedni schemat działania. Powyższe kompendium jest bowiem nie tylko świetnym rozwiązaniem tej kwestii, lecz także dowodem na to, że większość negatywnych sytuacji może mieć pozytywne zakończenie.

Jak powyższe rozważania mają się do faktu, że kobieta – jak młodość – musi się wyszumieć

Mówi się, że facet musi mieć czas na to, żeby się wyszumieć, ale wciąż zapomina się o fakcie, że kobiety mają prawo do tego samego. W równym stopniu, co mężczyznom – pomaga im to poznać siebie i wytyczyć drogę, którą naprawdę chcą podążać.

Co dzieje się z kobietami, które nie miały okazji wyszaleć się w młodości ?

Kobiety, które nie miały okazji wyszumieć się w młodości, szukają szaleństwa w późniejszym okresie swojego życia. Problem polega na tym, że czasem pociąga to za sobą przykre konsekwencje. Oczywiście, świat pełen jest atrakcyjnych i pewnych siebie kobiet w średnim wieku, ale lepiej by wynikało to z ich samoświadomości niż desperacji, podyktowanej chęcią nadrobienia straconych lat. Lepiej umiejętnie korzystać z życia na każdym jego etapie niż narażać się na śmieszność, a właśnie tak często się to kończy, kiedy kobiety desperacko pragną nadrobić wszystkie życiowe zaległości jak najszybciej i jak najbardziej intensywnie.

Pozwólmy kobietom się wyszumieć – one też mają do tego prawo

Kobiety mają takie samo prawo jak mężczyźni nie tylko do samostanowienia o sobie, ale także do przyjemności. Czas skończyć z krzywdzącymi stereotypami i wychowywaniem dziewczynek na święte, ponieważ w niemal we wszystkich przypadkach kończy się to katastrofą.

Lepiej pozwolić kobietom poznawać siebie, popełniać błędy i czerpać z życia przyjemności, by móc potem poznawać dziewczyny, które wiedzą, czego chcą i które mogą iść przez życie z podniesioną głową. Kobieta, jak młodość, musi się wyszaleć i nikt nie powinien odbierać jej prawa do tego. Wypadkową tego przyzwolenia będą wspaniałe przyjaciółki, kochanki i matki, które będą chciały spełniać się w swoich rolach, ponieważ szaleństwa młodości będą mieć już za sobą.

 

Jako psycholog ewolucyjny posiadam wieloletnie doświadczenie, które z pewnością przełoży się na pomoc innym osobom. Jeżeli masz wątpliwości – zapraszam do pobrania i przetestowania naszego autorskiego poradnika.

Komentarzy: 5

  • Adamie zmieniasz codziennie setki chłopców w prawdziwych mężczyzn. W imieniu ich dzięki i trzymaj tak dalej. Wiele cennych uwag zawartych zarówno na stronie jak i w poradniku dają wiele do myślenia i działania.

  • Kolejny świetny artykuł w twoim wykonaniu. 3 miesiące temu zakupiłem poradnik i obecnie jestem z dość ciekawa osoba. Nie żałuje podjętej decyzji i korzystam z życia.

  • Mozna latwo zauwazyc frustracje u osób, które hamowaly sie w mlodosci. Sa to czesto osoby, które na codzien zyja z rutyna. Nie napawiaja optymizmem do zycia. Nie idzcie w tym kierunku bo to mylne.

  • Jakie to prawdziwe… Jakbym slyszal swoje mysli. Dzieki temu uswiadomilo mi, ze nie ma co ograniczac sobie przyjemnosci i korzystac z zycia. Jeszcze dzisiaj kupie poradnik i zarejestruje sie na jednym z portali w celu praktykowania poznanej wiedzy.

  • Panie Adamie trafil pan w sedno dzisiejszej mlodziezy. Wiekszosc starszych ludzi blednie ocenia mlodych ludzi. Sam bedac juz starszym czlowiekiem zaluje, ze ograniczalem sie w wielu sprawach. Nie hamujcie sie w niektórych sprawach, poniewaz mozecie na starosc obudzic sie z mysla o tym co i kiedy mogliscie zrobic.

Comments are closed.