fbpx

Co kupić dziewczynie pod choinkę

Święta Bożego Narodzenia to znakomity okres, aby móc odpocząć, spotkać się z rodziną, czy też uczcić naszą znajomość z bliskimi osobami poprzez obdarowanie ich prezentami. Jakby nie patrzeć każdy z nas lubi dostawać prezenty, a im bardziej są trafione, tym lepiej świadczy to o drugiej osobie. Niemniej jednak dostawanie to jedno, ale gdy samemu chcemy coś komuś dać, to z pewnością nie raz zetknęliśmy się z problemem wyboru takiego przedmiotu, który uszczęśliwiłby inną osobę. W szczególności mowa tutaj o sytuacji, kiedy posiadamy swoją ukochaną wybrankę serca i chcielibyśmy dać jej prezent, który z jednej strony będzie okazywał naszą miłość, a z drugiej idealnie dopasuję do jej charakteru. Bo, jakby nie patrzeć moglibyśmy kupić wielkiego pluszowego misia z ogromnym napisem „Love”, jednakże co jej po takiej pluszowej zabawce, gdy ma 25 lat i alergię. Dlatego też wybór prezentu powinien być bardzo dobrze przemyślany. Z pewnością wielu z nas popełnia podstawowy błąd, czyli najpierw rusza do galerii handlowej, a następnie przechodzi od boksu do boksu, od firmy do firmy, od oferty do oferty po to, aby znaleźć coś, co przykuje uwagę i będzie nam się kojarzyło z naszą ukochaną. Oczywiście nie jest wykluczone, że tą drogą uda nam się znaleźć pewien wyjątkowy prezent, niemniej jednak bądźmy szczerzy, poświęcimy na to ogromną ilość czasu, a także energii. Dlatego też w pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie przemyśleć co kupić dziewczynie pod choinkę ?

Krok pierwszy – analiza osobowa

Po pierwsze musimy zastanowić się nad jej osobą. Jeżeli posiada jakieś hobby, czy też ma pewne zainteresowania, może potrzebuję artykułów, aby móc jeszcze bardziej rozwinąć się w danej tematyce. A może uwielbia oglądać filmy, czy też czytać książki. Wszystko to jest już dobrą drogą, aby znaleźć wyjątkowy prezent. Musimy pamiętać jeszcze o jednej bardzo istotnej rzeczy, jaką jest to, że kobiety uwielbiają niespodzianki. Dlatego też, nawet jeżeli mam pewną koncepcję, przykładowo kupimy jej najnowszą książkę z serii 50 Twarzy Greya (bo uważamy, że lubi czytać i w sumie jest to HIT), to jeśli nie jesteśmy do końca pewni, czy faktycznie spodoba jej się taka treść, nie powinniśmy w sposób bezpośredni pytać się jej o to.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie opinii u przyjaciółek, znajomych, rodziców, czy też po prostu przejrzenie jej aktualnie posiadanych książek, by sprawdzić, czy wpasowują się one w klimat wybranego przez nas bestsellera. Jednakże nie każda kobieta posiada tak proste i oczywiste dla mężczyzny zainteresowania. Bardzo często są one związane głównie z kobiecymi sprawami, jak np. malowanie poszczególnych części ciała, przez co musielibyśmy zgłębić bardzo obszerny zakres wiedzy, by móc zrozumieć, który tusz, konturówka, podkład, czy też kolor najlepiej sprawdzi się do jej cery lub paznokci. Oczywiście moglibyśmy się udać po poradę u specjalisty, niemniej jednak ostatecznie bardzo rzadko się one sprawdzają – serio – wydasz masę hajsu, by na koniec przekonać się, że kupiłeś coś w złym odcieniu, który do niej nie pasuje. Dlatego też zastanówmy się dokładnie na temat tego, jaka jest nasza dziewczyna, co lubi robić, jak lubi się ubierać, czym się interesuje, a także czym zajmuje. Dobrym pomysłem jest także sprawdzenie, a dokładniej uświadomienie sobie co robi w wolnym czasie. Mając te wszystkie elementy, będziemy w stanie jaśniej spojrzeć na nią samą i dobrać idealny prezent.

Krok drugi – szukanie inspiracji

Kiedy już przeanalizowaliśmy naszą piękność i mniej więcej wiemy/jesteśmy świadomi tego, co potencjalnie mogłoby się spodobać i w jakiej dziedzinie i tematyce możemy się obracać, by zakupić dla niej prezent, to przechodzimy do kolejnego kroku, czyli szukanie inspiracji. Element ten z pewnością przysporzy nam najwięcej zabawy, ale z drugiej strony będzie dość dużym polem dla wielu dylematów. Dzięki rozwojowi internetu i możliwości wyszukiwarek typu Google, jak i porównywarek (takich jak Ceneo) mamy możliwość dotarcia do praktycznie każdego dowolnego produktu istniejącego na świecie i przekonania się, czy faktycznie będzie on pasował do naszej kobiety. Podczas szukania inspiracji powinniśmy uwzględnić nie tylko produkty gotowe, ale także usługi. Przykładowo mogą być to kursy lub też wakacje, czy też różnego rodzaju vouchery, które w przyszłości można, by praktycznie wykorzystać. Oczywiście święta to czas nie tylko prezentów, a także miłości i w wielu sytuacjach znaczna część kobieta od praktycznego prezentu będzie wolała romantyczne rozwiązania w postaci: biżuterii, eleganckich ubrań (choć tutaj ostrożnie z wyborem, gdyż musimy być pewni, nie tylko tego co lubi, a także tego, jaki nosi rozmiar), czy też różnego rodzaju form estetycznych jak np. obrazów lub muzyki.

Krok trzeci – panika i gotowe rozwiązania

Jeżeli przeszliśmy przez krok pierwszy i krok drugi, i dalej nie mamy koncepcji na to, co moglibyśmy kupić naszej ukochanej, to włączy nam się panika i będziemy szukać gotowych rozwiązań. Oczywiście nie da się nie zauważyć, że te najbardziej popularne i najczęściej wybierane prezenty, w większości przypadków przypadną do gustu i naszych kobiet. Niemniej jednak nawet jeśli nie będzie to bardzo oryginalny pomysł to produkt, jaki wybierzemy, powinien być dobrej jakości, by tym samym posłużyły, jak najdłużej. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj wspomniana wcześniej biżuteria, czy też różnego rodzaju drobnostki, które może praktycznie wykorzystać. Przykładowo: eleganckie świąteczne kubki, czy też świąteczne ubrania, ozdóbki i drobnostki wizualne, elementy do stroju do ćwiczeń, czy też strój kąpielowy. Są to wszelkiego rodzaju proste i często wybierane przedmioty, które z pewnością spodobają się naszej kobiecie. Musimy jednak pamiętać, że kobiety nie lubią niezdecydowanych facetów i w momencie, gdy zamiast kupić biżuterię, wybralibyśmy bon, nawet na 500 zł, mogłyby w ten sposób poczuć się lekko urażone, gdyż nie wiemy, czego oczekują. Dlatego też lepiej poświęcić trochę więcej czasu, a tym samym znaleźć idealny prezent, zamiast dawać w bony upominkowe.

Gdy nie trafiliśmy z prezentem ?

Oczywiście z góry zakładamy, że prezent, który damy naszej dziewczynie będzie tym idealnym. Niemniej jednak zawsze istnieje niewielki cień szansy na to, że prezent będzie niedopasowany, a co gorsza spowoduje mały kryzys w waszym związku. W takich sytuacjach wiele możesz nadrobić odpowiednim zachowaniem, a także właściwymi technikami. To, w jaki sposób zareagujemy, co powiemy i jak przedstawimy powód dania takiego prezentu, będzie mógł znacząco wpłynąć na to, jak ostatecznie zachowa się nasza dziewczyna. Jeżeli zrobiłeś coś nieumiejętnie, istnieje ryzyko, że będzie bardzo obrażona, a dla nas nie znaczy to nic dobrego. Dlatego też, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji i będziesz potrzebował pomocy, zachęcam Cię do zajrzenia do poradnika Jak odzyskać dziewczynę. Choć tytuł może sugerować informacje przydatne w momencie, gdy rozpadnie się związek, to jest tam pewien dział omawiający szereg technik, które pozwolą Wam na utrzymanie związku i poprawienie swojej relacji. Niemniej jednak, jeśli dojdzie do takiej sytuacji, lepiej być przygotowanym, gdyż czas gra tutaj dużą rolę.

Oceń ten post

4 komentarze

  1. Adas1991 24 listopada 2018
  2. Grzegorz Niewiadomski 24 listopada 2018
  3. Witold Rozdrojewski 10 grudnia 2018
  4. Wojtas88 26 grudnia 2018

Leave a Reply