fbpx

Dlaczego mężczyzna nie dzwoni, a kobieta nie odbiera

Znacie to uczucie, gdy wpadła wam w oko interesująca przedstawicielka lub przedstawiciel płci przeciwnej i czujecie, że chcielibyście poznać go bliżej? Na pewno to znacie, bo każdy z nas miewa etapy zauroczenia innymi osobami. Lecz pojawia się pierwszy problem, ponieważ on lub ona nie odbiera telefonu. Co robić?

Lecz tak naprawdę w takich sytuacjach nikt z nas nie stara się spojrzeć szerzej, by móc uzyskać pełny obraz sytuacji, tylko bardzo łatwo ulegamy emocjom i to nimi się kierujemy. Oczywiście, jak najbardziej jest to zrozumiałe, jednakże bardzo często doprowadza do dość nieprzyjemnych sytuacji, które niekoniecznie muszą się dla nas skończyć dobrze.

Mowa tutaj oczywiście o niepowodzeniu w poderwaniu innej osoby, czy też szybkim zakończeniu dobrze zapowiadającej się znajomości. Dlatego też zastanówmy się chwilę nad głównymi przyczynami, a są one dwie.

Mowa tutaj o tym, że po pierwsze nie mamy odpowiedniej pewności siebie, która by ciągnęła nas do przodu, a po drugie często staramy się oddać pałeczkę drugiej połówce, by nie być „zbyt nachalnym”. W efekcie skutkuje to pojawieniem się pytania: dlaczego mężczyzna nie dzwoni, a kobieta nie odbiera ?

By zrozumieć relacje damsko-męskie

Wszystko sprowadza się do naszej niepowtarzalnej osoby. Zastanówmy się przez chwilę, co tak naprawdę chcemy uzyskać od drugiej osoby. Nie mowa tutaj o tym, że nie chcemy być sami, czy też, że o wiele lepiej się żyje, gdy ma się czyjeś wsparcie.

Chodzi o bardziej emocjonalne odczucia. Przykładowo o potrzebę dotyku, bliskości, zachwycania się drobnymi aspektami, jak uśmiech, niepowtarzalne spojrzenie itp. Jeżeli nie uświadomimy sobie tego, po co chcemy wchodzić w związek, to bardzo szybko może się okazać, że wcale nie ma on szansy na przetrwanie.

Jak odzyskać dziewczynę

Jeśli wciąż zastanawiasz się jak odzyskać byłą dziewczynę, to koniecznie powinieneś sprawdzić ten ebook, który krok po kroku pomoże Ci ją odzyskać i przestrzeże Cię przed kategorycznymi błędami, które prawdopodobnie już popełniłeś.

POBIERZ E-BOOK

Co więcej, takie zachowanie bardzo szybko może doprowadzić do o wiele bardziej poważnych sytuacji, jak np. podejrzewanie o zdradę, czy też oszukiwanie. Idźmy dalej. Każdy z nas ma pewność siebie.

Kwestia jest tylko taka, czy nasza pewność jest większa od pewności innych osób. Ostatecznie wygrywa ten, kto jest bardziej pewny swojego stanowiska. Tak też działa miłość. W momencie, gdy chcemy kogoś poznać, to my musimy wyjść z inicjatywą i wykazać pewność siebie. Ma to także bardzo duże znacznie, w szczególności w odniesieniu do tego jak jesteśmy odbierani.

Jakby nie patrzeć każda kobieta poszukuje bezpieczeństwa. Nie mowa tutaj tylko o aspekcie fizycznym, ale głównie o aspekcie psychicznym tzn. chce czuć się bezpiecznie przy swoim partnerze. Właśnie to warunkuje pewność siebie.

Tak naprawdę nie musi być chodzącymi twardzielami, lecz jeśli twardo stąpamy po ziemi i umiemy podejmować decyzje, to pokazuje to, że możemy stworzyć sferę bezpieczeństwa, w której nasza partnerka będzie czuła się dobrze.

Może was zastanawiać, czemu ma służyć taki przydługi wstęp, przecież tytuł odnosi się do czegoś innego ? Otóż nie. Oba aspekty są bardzo ze sobą powiązane i już tłumaczę dlaczego.

Dlaczego mężczyzna nie dzwoni…

A kobieta nie odbiera ? Szanowni Panowie, czy wiecie, że po pierwszym spotkaniu z piękna kobietą i jasnym zasygnalizowaniu przez nią, że oczekuje kolejnych, będzie odchodziła ona od zmysłów i zastanawiała się, dlaczego nie zadzwonicie? Bo wie, że to Wy musicie się pierwsi pofatygować i pokazać, ze wam zależy.

Każdy mężczyzna oczekuje prostoty od swego życia i najlepiej by było, gdyby kobiety mówiły o uczuciach. Jednakże w efekcie miłość straciłaby swój urok, stąd też musicie się pofatygować. Tutaj niezbędna będzie pewność siebie. Jeżeli jesteśmy przekonani, że chcemy spróbować, co wyjdzie z naszej nowej znajomości z piękną damą, to nie możecie się wahać.

Nie ma czegoś takiego w stylu „a w sumie nie będę jej się narzucał” albo (gdy już zadzwonicie) „o, jesteś zajęta, to zadzwonię innym razem”. To wy musicie przejąć inicjatywę i jasno pokazać, że Wam zależy. Najlepiej jest więc w takich sytuacjach zawsze udowadniać, że nie dzwonimy bez celu.

Teksty typu „chciałem usłyszeć Twój głos” lub „chciałem się spotkać, choć na chwilę” są tutaj jak najbardziej na miejscu. Pokazując to, stajemy się dla niej ważni, bo ona sama czuje się ważna.

Teraz już wiecie, że gdy facet nie dzwoni do kobiety, to może to powodować powstaniem dość dziwnych sytuacji, w tym (tej najgorszej), że straci nami zainteresowanie (bo przecież nie dzwoniliśmy). Oczywiście całkiem odmienna sytuacja jest wtedy, gdy my dzwonimy, lecz ona nie odbiera. W efekcie przechodzimy do drugiego członu, tj. dlaczego mężczyzna nie dzwoni…

A kobieta nie odbiera ?

Powodów, przez które kobieta nie odbiera, jest wiele i można by zapisać całą książkę i dalej nie spisać ich wszystkich. Jednakże do najczęstszych możemy zaliczyć to, że po pierwsze dzwonimy zbyt często, co już podchodzi pod natręctwo, lub też, że ona nie chce pokazać, iż jej zależy.

Pierwszy aspekt jest dość oczywisty do rozwiązania, drugi jednak stanowi nie lada wyzwanie. Musimy zdawać sobie sprawę, że kobiety nie są zbyt skore to jasnego okazywania emocji.

Co więcej, wiele przedstawicielek płci pięknej jest dość wstydliwych, a co za tym idzie, po prostu boją się reagować i podejmować decyzje. To, że kobieta nie odbiera od nas telefonu, może oznaczać m.in., że jest nami zainteresowana, lecz nie chce tego wprost pokazać (bo przecież gdyby odebrała telefon, to już byśmy czuli, że rzuciła wszystko, byleby tylko z nami porozmawiać), lub też, że sama jeszcze nie wie, czy warto poświęcać dla nas czas.

Jak odzyskać dziewczynę

Jeśli wciąż zastanawiasz się jak odzyskać byłą dziewczynę, to koniecznie powinieneś sprawdzić ten ebook, który krok po kroku pomoże Ci ją odzyskać i przestrzeże Cię przed kategorycznymi błędami, które prawdopodobnie już popełniłeś.

POBIERZ E-BOOK

W takim wypadku dobrze jest nie być nachalnym, lecz zadbać o to by o nas nie zapomniała. Regularne zaproszenia na spotkanie, czy też kilka miłych słów, bez wymuszania odpowiedzi są dobrym pomysłem.

Starajmy się także nie doprowadzić do zmęczenia naszą osobą, tzn. randki nie muszą być codziennie. Dajmy jej kilka dni, by zajęła się swoimi sprawami i zatęskniła za nami, dzięki czemu każde spotkanie będzie o wiele bardziej owocne.

Ostatecznie więc nie panikujmy i to, że dlaczego mężczyzna nie dzwoni, a kobieta nie odbiera, naprawdę nie jest problemem. Dajmy sobie i jej czas, a także pamiętajmy, by dobrze poprowadzić każdą rozmowę. Jeśli nie wiemy, jak to zrobić, warto zajrzeć do poradnika: Jak odzyskać dziewczynę. Choć temat nieco odmienny, to znajduje się tam rozdział, który może Wam pomóc.

4/5 - (2 votes)

4 komentarze

  1. Darek Zakrzewski 21 grudnia 2018
  2. Grzegorz88 21 grudnia 2018
  3. Waldek Zurkowski 26 grudnia 2018
  4. Robson 26 grudnia 2018

Leave a Reply