Jak wyznać miłość przyjaciółce, czyli praktyczny poradnik wychodzenia z friendzone

“Miłe złego początki” mówi jedno z polskich powszechnie znanych powiedzeń i z powodzeniem można odnieść je do przyjaźni damsko-męskiej. Większość takich relacji kończy się pojawieniem się uczucia przynajmniej u jednej ze stron. Badania pokazują, że takie sytuacje częściej kończą się zakończeniem znajomości niż happy endem, ale jeśli kochasz swoją przyjaciółkę i znasz sposób działania – możesz zakończyć aktualnego pata jako jej partner, a nie były znajomy, którego będzie omijać nawet na ulicy.

UWAGA HIT !

NOWOCZESNA SZTUKA UWODZENIA

  

 

Kochając przyjaciółkę, czyli kiedy mężczyzna czuje coś więcej do kobiety, która uczuciowo i seksualnego nie zauważa

Jeśli darzysz uczuciem kogoś, kto jest często blisko ciebie i kto kompletnie cię nie zauważa,masz do wyboru dwie opcje: cierpienie i działanie. Dzisiaj zobaczysz krok po kroku, co powinieneś zrobić, by z sukcesem zdobyć serce bliskiej ci koleżanki lub przyjaciółki.Pamiętaj, że wszystko zaczyna się od jasnego zdefiniowania tego, że naprawdę ją kochasz -jeśli nie jesteś pewny lub nie umiesz nazwać tego, co czujesz – odpuść, bo albo popełniasz błąd, albo to jeszcze nie czas by zacząć działać.

Czym jest friendzone ?

Friendzone to zjawisko występujące pomiędzy parą przyjaciół, kiedy to jedna ze stron zaczyna czuć do drugiej coś więcej niż tylko sympatię. Jednostronne związki uczuciowe w parach przyjaciół to dość powszechne zjawisko, choć nikt nie lubi przyznawać się do tego,że utknął w sytuacji, kiedy każde rozwiązanie wydaje się złe.

Na czym polega pat friendzone ?
wychodzenie z friendzone wiąże się z
ryzykiem odrzucenia
musisz zmierzyć się z pytaniami, czy wolisz
zaryzykować utratę przyjaciółki, czy lepiej
nic nie powiedzieć i cierpieć z powodu
niespełnionej miłości

Wielu mężczyzn wychodzi z założenia, że lepiej mieć przyjaciółkę i złamane serce, niż spróbować ją w sobie rozkochać i wejść z nią w związek. Cierpienie nigdy nie jest jednak rozwiązaniem, szczególnie jeśli wiesz, jak sprawić, by twoja przyjaciółka cię pokochała.

Czy przyjaźń między kobietą i mężczyzną istnieje ?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy przyjaźń damsko-męska bez podtekstu erotycznego ma rację bytu. Badania jednoznacznie tego nie określają, więc psychologowie przychylają się do opinii, że zależy to od osób, których to zagadnienie dotyczy. Nasz wiek, sytuacja życiowa i punkt widzenia kreują nasze podejście do przyjaźni między kobietą a mężczyzną. Niezależnie jednak od poglądów, często taka relacja kończy się rozwojem więzi atrakcyjności, w zdecydowanej większości przypadków jednostronnej.Czasem chemia jest mocniejsza niż zdrowy rozsądek i wtedy można znaleźć się w sytuacji,kiedy zakochujemy się w drugiej stronie mimo tego, że przecież mieliśmy być tylko kumplami.

Skorzystaj ze specjalnego rabatu na poradnik!           

  

Kup nasz poradnik „Jak odzyskać dziewczynę” wybierając przycisk wyżej, a skorzystasz z bonusu.

Jak rozpoznać friendzone ?

Przyjaźniąc się z kobietą, możesz po prostu być jej kumplem, pozostawać w relacji friendzone bądź zmierzać powoli do związku. Najgorsza opcja to bycie jej przyjacielem,kiedy ty czujesz do niej coś więcej. Kiedy masz pewność, że twoja przyjaciółka traktuje Cię tylko jak przyjaciela i wasza relacja nie ma podtekstów uczuciowo-seksualnych ?

– jesteś powiernikiem nie tylko jej problemów życiowych, lecz także sercowych i doradzasz jej w związkach
– bardzo często jej pomagasz
– nie ma między wami kontaktu fizycznego
– lubi spędzać z tobą czas, ale nie są to randki, bo na te chodzi z innymi facetami.

Wyznanie miłości przyjaciółce może być aktem odwagi bądź desperacji. Wiele wynika z tego, co o sobie myślisz i jak się do tego zabierzesz. Chcesz ją przecież zdobyć, a nie zniechęcić i narazić się na śmieszność.

Od czego zacząć wychodzenie z friendzone ?

Jeśli chcesz wyznać miłość przyjaciółce i liczyć na wzajemność, musisz być skupiony i odrobinę bezduszny. Niestety, ale tutaj jak zawsze sprawdzi się zasada, że bardziej interesujące jest to, co lekko niedostępne. Jeśli więc byłeś do tej pory zawsze na jej zawołanie, sam sprawiłeś, że straciłeś na atrakcyjności.

Zanim wyznasz jej miłość, zacznij od siebie

By zdobyć jej serce, musisz zacząć od siebie. Ma to 2 główne powody: wydasz się jej intrygujący, wzbudzając jej zainteresowanie oraz poprawisz jakość swojego życia. Kobiety lubią zdecydowanych facetów, a pewność siebie wpłynie na każdy aspekt twojego życia.Nawet, jeśli ją kochasz, musisz wiedzieć, że na świecie są inne kobiety, a ona może Cię odrzucić pomimo tego, jak bardzo będziesz się starał. Jeśli kocha cię jak brata, raczej wątpliwe, że się w tobie zakocha – jednak tego, co zyskasz, będziesz mógł używać także w przyszłości, w innych relacjach.

Myśląc o sobie, weź pod uwagę poprawę jakości życia, zmianę pracy, znalezienie nowego hobby czy choćby umawianie się na randki. Nawet, jeśli chcesz, by twoja przyjaciółka została twoją partnerką, na początku powinieneś umawiać się z innymi – dla higieny psychicznej i zdobycia doświadczenia. Pomocny w tym będzie najlepszy na rynku ​RANKING PORTALI RANDKOWYCH​, dzięki któremu będziesz mógł poznać wiele interesujących dziewczyn.

Zrób nowe “pierwsze wrażenie”

Jeśli ograniczysz z nią kontakty, będziesz mógł pokazać się jej od nowej strony z pewną świeżością. Jeśli przez ostatnie tygodnie zajmowałeś się sobą i swoim rozwojem, wasze spotkanie może skutkować tym, że twoja przyjaciółka zobaczy cię jako kompletnie innego człowieka – ciekawszego i silniejszego – a co za tym idzie, wytworzysz energię seksualną,która może na nią podziałać. Jeśli jest między wami jakaś chemia, często jest to moment,kiedy dziewczyna zaczyna widzieć swojego przyjaciela jako atrakcyjnego mężczyznę, a wtedy już tylko od ciebie zależy, czy wasza znajomość pójdzie w tym kierunku, w którym chcesz.

Dlaczego znalazłeś się we friendzone ?

Złośliwie można byłoby powiedzieć, że przyjaźń z kobietą zazwyczaj właśnie tak się kończy.Najpierw wybierasz atrakcyjną dziewczynę, potem zostajesz jej kolegą, z braku pewności siebie tracisz na atrakcyjności i ty się zakochujesz, a ona cię friendzonuje. I kto wtedy jest temu winny? Niestety ty, bo rezygnujesz z używania seksualności w interakcji, co jest podstawą flirtu i budowania relacji, tym sposobem samemu wkładając się do szufladki“kolega”.

Co doprowadziło cię do sytuacji, że kobieta którą kochasz, jest tylko twoją przyjaciółką ?

Bądź dla siebie krytyczny – spójrz, jakie błędy popełniłeś i zastanów się, czy warto kiedykolwiek zrobić to samo, jeśli efektem tego jest cierpienie ?

– zapomniałeś o budowaniu seksualnego napięcia, nie starałeś się być przy niej męski
– nie wykazałeś żadnej inicjatywy wcześniej lub jeszcze gorzej
– nie odpowiedziałeś na jej inicjatywę z podłożem seksualnym
– zgodziłeś się na friendzone i odpuściłeś po pierwszej próbie dotyku lub flirtu.

Jeśli chcesz wyznać miłość przyjaciółce, nie możesz zachowywać się jak desperat

Jako przyjaciel jesteś dla dziewczyny aseksualny, twoja przyjaciółka kocha cię jak brata,raczej na pewno nie fantazjuje o tobie przed snem. Bycie we friendzone jest trudne, ale możesz wyznać jej miłość i ją zdobyć, jeśli jest między wami jakakolwiek chemia. Nie możesz jednak zachowywać się jak desperat, bo wtedy twoje szanse na powodzenie drastycznie spadają.

Jeśli dziewczyna szufladkuje Cię jako przyjaciela:

– nie panikuj i nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów podyktowanych gniewem
– sam doprowadziłeś do sytuacji, że ona widzi w tobie tylko kolegę
– nie pokazuj jej swojego seksualnego zainteresowania
– nie poddawaj się na samym początku, nie myśl, że już nigdy nie będziesz miał szansy, by być z nią w związku
– nie wyznawaj jej miłości w odruchu rozpaczy i nie próbuj jej przekonywać, że tylko z tobą będzie szczęśliwa
– nie wmawiaj dziewczynie, że musicie być razem, a ona w końcu cię pokocha
– zdystansuj się i skup się na sobie-okazuj zainteresowanie innymi kobietami
– nie nadskakuj jej, jako twoja przyjaciółka ona też powinna wyświadczać ci przysługi.

Zobacz nasze najnowsze portale randkowe !             

 

Zarejestruj konto na wybranym portalu randkowym i poznaj interesującą kobietę !

Jak powiedzieć przyjaciółce, że ją kochasz ?

Wychodzenie z friendzone i budowanie podstaw pod romantyczną relację to proces, w którym ty jesteś dyrygentem. Jeśli odpowiednio to rozegrasz, podbudujesz pewność siebie i znajdziesz choć odrobinę chemii między wami, istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że całą operację zakończycie jako para. Pamiętaj jednak, że początki mogą być trudne, bo musisz wykazać się cierpliwością i samozaparciem. Jak skupić się na sobie, kiedy do tej pory to ona była najważniejsza? Przede wszystkim skutecznie, by twoja przyjaciółka zatęskniła i zobaczyła w tobie nie tylko kumpla, ale także mężczyznę.

Buduj relację i napięcie stopniowo, nie bądź nachalny ani nadgorliwy. Daj jej czas i powody,by mogła się w tobie zakochać, stań się facetem, który będzie jej imponował osobowością i wyglądem. Kiedy już wiesz, że jesteś atrakcyjny, zacznij nadawać waszej relacji charakter seksualny. Nawet niewinne złapanie za rękę czy spojrzenie w oczy da jej do zrozumienia, że Wasza relacja zmierza w innym kierunku. Bądź subtelny, ale wywołuj emocje. Zrób wszystko co możesz, by twoja przyjaciółka zauważyła w tobie faceta, którym warto się zainteresować nie tylko jak przyjacielem.

Czy warto podjąć próbę wyznania przyjaciółce, że coś do niej czujesz ?

Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie nie wystarczy wiedzieć, że kochasz swoją przyjaciółkę. Zanim zaczniesz, musisz obiektywnie ocenić swoje szanse na wyjście z friendzone. Czy jesteś facetem, w którym ona mogłaby się zakochać? Czy kiedykolwiek było między wami napięcie, które sugerowało, że możecie rozpocząć relację o podłożu seksualnym ? Oraz oczywiście, czy nie jest za późno na taki krok. Jeśli bowiem przegapiłeś odpowiedni moment lub nie odpowiedziałeś w przeszłości na jej czułe gesty, teraz może być trudniej. Zastanów się, czy jesteś gotów podjąć ryzyko, bowiem zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że może się nie udać, a wtedy wasza przyjaźń może się zakończyć,bo od miłości do nienawiści jest naprawdę bardzo blisko. W wyznawaniu miłości przyjaciółce postaw na szczerość. Jeśli zbudujesz odpowiednią atmosferę, nie trzymaj jej zbyt długo w niepewności. Być może ona będzie już czekać tylko na ostateczny krok z twojej strony ? Wszystko zależy od Ciebie – a jeśli tylko gra jest warta świeczki, warto podjąć to ryzyko i spróbować.

Tylko ty możesz ocenić, jak duże masz szanse na powodzenie. Pamiętaj, że wyznanie miłości przyjaciółce może otworzyć przed tobą nowe drzwi lub bezpowrotnie je zamknąć – a wtedy nie pozostaje ci nic innego jak zacząć randkować lub zastanowić się nad powrotem do dawnej miłości, w czym bardzo pomocny jest poradnik ​JAK WRÓCIĆ DO BYŁEJ DZIEWCZYNY​. Pamiętaj, że to ty jesteś kowalem swojego losu, a na świecie jest mnóstwo kobiet, które pragną cię poznać i tylko ty możesz zdecydować, która z nich stanie się dla Ciebie najważniejsza.

Jako psycholog ewolucyjny posiadam wieloletnie doświadczenie, które z pewnością przełoży się na pomoc innym osobom. Jeżeli masz wątpliwości – zapraszam do pobrania i przetestowania naszego autorskiego poradnika.

Tagi:

Komentarzy: 14

 • Tekst napisany dość ciekawe pod względem psychologicznym. Z praktycznego podejścia mogę powiedzieć, że nie wyjdzie z każdym przypadkiem. Z jedną, z moich przyjaciółek poznaną na portalu randkowym się udało. Natomiast w przypadku dobrej koleżanki z pracy niestety nie. Nie oczekujmy cudów, natomiast nic nie robienie też nie sprawi, że coś się zmieni.

 • Większość mężczyzn nie próbuje bo obawia się friendzone’a. Dzięki waszej stronie i waszemu poradnikowi dowiedziałem się, że każda próba przybliża do celu.

 • Trafiłem na was przypadkiem, ale zostanę na dłużej. Poświęciłem kilka godzin, żeby nadrobić zaległości. Kawał dobrego tekstu i dobrych porad. Polecam z całego serca!

 • Ja osobiście lubie pisać z kobietami, z portali randkowych. Poprzez takie działanie ciągle podtrzymuje umiejetność podtrzymywania i zainteresowania kobiet mną. Artykuł napisany jak wszystkie w internecie, natomiast sam poradnik jest obłędny.

 • Stawianie swoich relacji z kobietami powinno być jasne. Nie bez powodu faceci mają więcej „kumpli” niż przyjąciółek. Przyjaźnie męsko-damskie istnieją, ale tylko kiedy obie strony tegą chca i jasno stawiają granice. Subtelne zmiany w sobie, które dadzą znak drugiej stronie moga pomóc, ale nie muszą. Nie zrażajcie się, że stracicie przyjaciółkę bo możecie zyskać kobietę. W poradniku podoba mi się to, że nie robicie schematycznych podejść do sytuacji a opisujecie zachowania i reagować.

 • Adam kolejny fantastyczny artykuł i trafny. Inspirujesz tysiące męzczyzn przez swoje spostrzeżenia. Polecam wszystkim, którzy choć raz znaleźli się w trudnej sytuacji.

 • Przyjaźnie damsko-męskie są dość cieżkim tematem ze względu na narastające zaangażowanie jednej ze stron. Fajnie i ciekawie opisane, zgodne z tym jak to wygląda w praktyce. Nie bójcie się próbować czegoś zmienić.

 • Miałem kiedyś przyjaciółkę – Monikę, która z początku nie była dla mnie obiektem zaintresowania. Natomiast coraz częstsze spotkatnia zbudowały u mnie uczucie do niej. Wiedziałem, że nie mogę jej tego wyznać. Czekałem i czekałem na jej jakikolwiek znak. Niestety moja bierność spowodowały, że Ania znalazła sobie kogoś. Z każdym kolejnym spotkaniem moja irytacja narastała. Szukałem sposób jak wyznać jej miłość aż natrafiłem na ten poradnik i artykuł. Na początku ćwiczyłem rozmowy na obcych kobietach z portali randkowych. Dopiero gdy uznałem, że jestem gotów zrobiłem to! Dzisiaj jesteśmy małżeństwem.

 • Zdecydowałem się na zakup, ponieważ czytałem same pozytywne opinię na Twój temat i chciałem w ten sposób podziękować za wszystko, czego już się nauczyłem od listopada (jakoś wtedy zacząłem czytać Twoje materiały).
  Oczywiście pobrałem poradnik także dla siebie, bo na pewno mi on nie zaszkodzi 😉
  Sporo już wiem, nieco udało mi się wprowadzić w życie, ale jeszcze długa droga przede mną, aby być tam, gdzie chcę być.

 • Cześć,

  Świetny artykuł i poradnik ! Pobrałem i jestem cholernie z niego zadowolony 🙂 Naprawdę sztosss ! Planujecie coś jeszcze ?

 • Powiem szczerze że temat baaardzo ciężki. Nie ukrywam, że mi się nie udało i musiałem swojej wybrańce odejść, ale to nie koniec świata. Trzeba PANOWIE WALCZYĆ !!

Dodaj komentarz