Jak wyjść z dołka po rozstaniu ?

Rozstanie zawsze jest trudne – w końcu przyzwyczailiśmy się do tej drugiej osoby. Czasem nie ma wyjścia i trzeba żyć dalej. Co jednak, gdy totalnie nie możesz poradzić sobie z całą sytuacją ? Zastanawiasz się jak odzyskać dziewczynę, by wrócić do tego, co było kiedyś. Nie zawsze jednak się da, a nawet jeśli – musisz zająć się tą sprawą z zupełnie innej strony. Jeśli dziewczyną Cię zostawiła (lub Ty ją, chociaż jeśli masz doła, to zapewne było odwrotnie) to znaczy, że coś w tym związku nie grało tak, jak trzeba. I to mogła być poniekąd Twoja wina. Powrót w tym momencie będzie praktycznie niemożliwy, a nawet gdyby jakimś cudem się udał, bez rozwiązanych problemów związek nie potrwa długo. Co więc trzeba zrobić? Jak odzyskać dziewczynę lub chęć do życia ?

Zajmij się swoim życiem

Pierwsze, co powinieneś zrobić, to zadbać o swoje własne sprawy. Będąc w związku często o nich zapominamy – więcej inwestujemy w samą relację, a nasze pasje i atrakcyjność gdzieś sobie idą. Rozstanie to idealny moment, by znowu skupić się na sobie. Spotkaj się z kumplami, wróć do starych hobby i – przede wszystkim – zacznij znowu umawiać się z laskami. Nie ma na świecie wielu gorszych rzeczy niż facet, który tak rozpacza po stracie swojej dziewczyny, że paraliżuje go to od stóp do głów. Zadbaj o siebie, a być może odpowiedź na pytanie jak odzyskać dziewczynę nie będzie Ci już w ogóle potrzebna. Na świecie jest masa innych kobiet, które możesz poznać i robić z nimi to, co chcesz. Musisz tylko ponownie stać się w ich oczach atrakcyjnym facetem, a do tego potrzebne Ci zainteresowania i ogólne ogarnięcie.

Pogadaj z kumplami

Masz kumpli, prawda ? Bez wątpienia niejeden z nich przeżył coś podobnego do Ciebie. Czasem warto z nimi na ten temat porozmawiać. Być może w przeszłości byli w takiej samej sytuacji jak Ty, a znaleźli sposób, żeby sobie z tym poradzić. Na pewno wielu z nich zadawało sobie pytanie jak odzyskać dziewczynę, a potem okazało się, że wcale nie jest im to potrzebne do szczęścia. To bardzo częste zjawisko – gdy już możemy odzyskać to, czego tak chcieliśmy, okazuje się że proces ogarniania się po stracie pokazał nam nowe, lepsze opcje. Być może będąc w związku zaniedbywałeś relacje z kumplami – to idealna pora na to, by je odświeżyć. Jeśli tak było, na przyszłość staraj się nie popełniać tego błędu. Jeśli panna będzie dla Ciebie całym światem, po jej odejściu nie zostanie Ci nic.

Jeszcze raz – spotykaj się z kobietami

Choć wspomniałem już o tym wcześniej, jest to na tyle ważne, że trzeba poświęcić temu osobny punkt. Jeśli chcesz być szczęśliwy, musisz nawiązywać kontakt z płcią przeciwną. Tacy już jesteśmy jako ludzie – potrzebujemy towarzystwa, szczególnie jeśli tym towarzystwem ma być dla Ciebie atrakcyjna laska. Jest wiele sposobów na poznawanie dziewczyn. Istnieją bary, kluby i inne miejsca spotkań społecznych. Ostatnimi czasy bardzo popularne stają się aplikacje randkowe, co też może być rozwiązaniem Twojego problemu. Stań się seksownym gościem i wzbudzaj zainteresowanie kobiet, a Twój dołek po rozstaniu szybko zniknie.

 

Jako psycholog ewolucyjny posiadam wieloletnie doświadczenie, które z pewnością przełoży się na pomoc innym osobom. Jeżeli masz wątpliwości – zapraszam do pobrania i przetestowania naszego autorskiego poradnika.

Dodaj komentarz