Jak odzyskać dziewczynę po rozstaniu ?

Odzyskanie dziewczyny może nie być prostym zadaniem – na rozpad związku wpływa najczęściej wiele czynników. Rozstanie lubi przychodzić wtedy, gdy najmniej się go spodziewamy. Jesteśmy zdruzgotani, przez co racjonalne myślenie często schodzi na dalszy plan. Warto jednak – nawet w obliczu tak dramatycznej sytuacji – zachować zimną krew. Jeśli zadziałamy odpowiednio szybko, mamy duże szanse na odzyskanie naszego związku. Proces ten wymaga wytrwałości i konsekwencji, jednak rezultaty mogą zaskakujące. Przede wszystkim najgorszym, co możesz zrobić, to błaganie dziewczyny o powrót do dawnej relacji. Twoja wartość jako samca w jej oczach spadnie wówczas do tego stopnia, że nawet jeśli jakimś cudem wyrazi na to zgodę, bezpowrotnie straci do Ciebie szacunek – szczególnie, jeśli to ona zostawiła Ciebie. Najlepsze, co możesz w tym momencie zrobić, to… zdystansować się. W procesie naprawy związku ważna jest przestrzeń, której potrzebują obie strony. Osaczanie i wywoływanie presji na swojej wybrance nie przyniesie niczego dobrego.

Jak wrócić do dziewczyny ?

Ważnym elementem jest także to, byś zadbał o swoje własne życie. Depresja i użalanie się nad sobą jest zdecydowanie mało atrakcyjne. Dziewczyna zareaguje jednak zupełnie inaczej, widząc że doskonale radzisz sobie bez niej. Niezależność to cecha ceniona przez kobiety, co wynika jeszcze z biologicznych zachowań stadnych – najsilniejszy samiec nie musi nikogo o nic prosić, sam świetnie da sobie radę. Dziś nie żyjemy w jaskiniach, pewne mechanizmy jednak funkcjonują nadal. Dobrym pomysłem jest również umawianie się z innymi kobietami. Możesz być pewien, że Twoja była dziewczyna się o tym dowie i być może w wyniku zazdrości zacznie ponownie zabiegać o Twoją uwagę. Prędzej czy później spotkacie się ponownie – najlepiej, by to ona wyszła z inicjatywą. Staraj się wtedy pokazać siebie i swoje życie z najlepszej możliwej strony. Uważaj jednak, by nie przesadzić i nie zacząć się przechwalać, bo efekt może być zupełnie odwrotny do zamierzonego.

 

Jako psycholog ewolucyjny posiadam wieloletnie doświadczenie, które z pewnością przełoży się na pomoc innym osobom. Jeżeli masz wątpliwości – zapraszam do pobrania i przetestowania naszego autorskiego poradnika.